AUZEF ders kaynaklarını pdf olarak indirme

AUZEF ders kaynaklarını pdf olarak indirme

auzef pdf indirme

AUZEF ders kaynaklarını PDF olarak indirme işlemi öğrencilere ders materyallerine daha kolay erişim sağlayabilir. Bu şekilde ders kaynaklarınızı dijital çıktı alarak kağıt üzerinden çalışma imkanı bulabilirsiniz. İşte ders kaynaklarını PDF olarak indirme süreci:

1. AKSİS sistemine giriş

PDF olarak kayıt yapabilmek için Google Chrome tarayıcısını kullanmamız gerekiyor. Çünkü Google Chrome da dosyayı yazdırma seçenekleri arasında pdf olarak kaydet var. AUZEF in öğrenci bilgi sistemi AKSİS dijital öğrenme platformlarından yararlanarak ders kaynaklarına ulaşabilirsiniz. Bu platformlar üzerinden ders notları, kitaplar ve diğer kaynaklara yasal yollardan ulaşabilirsiniz.

2. Ders Kaynaklarına Erişim

AUZEF öğrenci portalı (AKSİS) na giriş yapın ve dersler sekmesinden ilgilendiğiniz derse tıklayın. Buradan dersle ilgili dokümanları bulabilir ve inceleyebilirsiniz.

3. PDF olarak İndirme

Kaynakları bulduktan sonra, Sağ üst köşede Yazdır butonu yardımı ile indireceğiz. Bu butona tıkladığınızda PDF olarak kaydet seçeneğini kullanarak kaynak bilgisayarınıza indirilir.

4. Ders Kaynaklarını Düzenleyin

PDF olarak indirdiğiniz ders materyallerini düzenleyerek, yazdırma işinizi daha düzenli yapabilirsiniz.

Yazdır butonuna basıldıktan sonra karşımıza çıkan daha fazla ayar seçeneğinin altında, kenar boşluklarını (özel seçeneği seçilerek) 20 veya 25 mm olarak ayarlamalıyız. Aksi taktirde ciltleme esnasında kenarlar cildin içinde kalacağından okunaklı olmaz. Yazı tipi büyüklüğünü ayarlamak için ise Ölçek kısmındaki Özel seçeneğinden ölçeği %120 olarak ayarlayın. Puntosu büyüyecek ve daha okunaklı olacaktır. Şimdi kaydete basın ve dosya ismiyle kaydedin

5. Kaynakları Kağıda Baskı İşlemi

İndirmiş olduğunuz bu pdf leri onlinefotokopi whatsapp hattından bize ulaştırarak dijital çıktı imkanından faydalanabilirsiniz. Whatsapptan dosya atmak için tıklayın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir