Yaz Okulunda Hangi Dersleri Seçmeliyim?

Yaz Okulunda Hangi Dersleri Seçmeliyim?

Açıköğretim Yaz okulu sınavları kaç üniteden sorumluyuz

Merhabalar, yaz okulu kayıtları başladı ve çoğu öğrencide “hangi dersleri almalıyım” tereddüdü var. Ders seçiminde rehber olması için, aşağıdaki teorileri inceledikten sonra sizde ders seçiminde daha kararlı olacaksınız. Seçeceğiniz dersler belkide bir yılınıza mal olabilir. Lütfen sonuna kadar okuyun.

Online Sınav Meselesi

Birinci ve günümüzün en önemli meselesi sınavın online olması sebebiyle ders seçimlerinizde online sınavı hesaba katmalısınız. Belkide ömrünüzün son online sınavına girdiğinizi düşünerek, ders seçimi yapabilirsiniz. Online sınavın avantajlarını düşünerek ders seçimi yapmak hayat kurtarabilir. Bu tercihte online sınavlarda başarılı olabileceğiniz derslere öncelik vermelisiniz, böylece diğer yarıyıllarda hiç zorlanmazsınız.

Kredi Sayısına göre ders seçimi

Yaz okulunda öğrenci güz ve bahardan farklı olarak, dersin kredi sayısına hiç bakmadan 5 ders seçebilir. Eğer bir sonraki seneye bırakacağınız derslerin kredisi dönemlik kredi sayısından fazla kalırsa okulunuz bir yıl uzayabilir. Dolayısıyla yaz okulunda ders seçimi yaparken, geriye bıraktığınız derslerin toplam kredilerini hesaplamakta fayda var.

Güz Döneminde Mezuniyet

Doğru ders seçimi yaparak 1 dönem erken mezun olmak mümkün. Eğer bahar dönemindeki tüm dersleri yaz okulunda alabilme imkanınız varsa hiç düşünmeyin. Çünkü bu size diplomayı güz dönemi sonunda kazanma hakkı verir. Böyle bir durumda iseniz bahar dönemi derslerinize yaz okulunda öncelik vermeniz sizi bir dönem erken mezun edebilir.

Sizin için en uygun olan ders seçimini yapmak için buradaki bilgileri dikkate almayı unutmayın. Tüm sınavlarınızda başarılar dileriz.

onlinefotokopi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir