Açıköğretim Fakültesi Dikey Geçişler için kayıtlar 1 Ekimde başlıyor

Açıköğretim Fakültesi Dikey Geçişler için kayıtlar 1 Ekimde başlıyor

Aöf Dikey Geçiş Kayıt İşlemleri

Aöf Dikey Geçiş Kayıt İşlemleri

2 yıllık önlisansını tamamlayıp 4 yıllık lisans okumak isteyen öğrenciler için kayıtlar 1 ekimde (pazartesi günü) başlıyor.

Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Fakültesinin Önlisans Programlarından mezun olanlar Dikey Geçiş kapsamında mezuniyet alanlarına göre, Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin 5. yarıyılına doğrudan veya fark dersler alarakkayıt için bu sayfa üzerinden internet başvurularını yapabilirler.

İnternetten başvuru yaparken, önlisans mezuniyet belgenizdeki program ismi ile İnternet Başvuru sitesinde beyan edeceğiniz “Meslek Yüksekokulu ve Açıköğretim Fakültesi Önlisans Mezuniyet Alanları”ndaki program isminin aynı olması gerekmektedir. AÖF bürosunda ve Dekanlık tarafından yapılacak incelemeler sonunda mezuniyet belgenizdeki program ile internet başvurusunda beyan ettiğiniz mezuniyet programı arasında farklılık olursa kayıt yapılmayacaktır. Kayıt yapılmış ise kaydınız iptal edilecektir.

 

Öğrenim süresi 4 veya daha fazla yıl olan lisans bölümlerinden önlisans diploması alarak ayrılanlar dikey geçiş için başvuru yapamazlar, bu adaylar Lisans Tamamlama başvurusu yapacaklardır.

 

Başvuru koşullarını taşıyorsanız 30 Eylül 2013 – 25 Ekim 2013 tarihleri içerisinde başvurunuzu bu siteden yapınız.Internet’ten başvuru işlemleri 25 Ekim 2013 saat 17.00’da sona erecektir. Başvurunuzun ardından size, bilgisayarınıza indirmeniz ve yazıcı dökümünü almanız için iki sayfalık elektronik dosya verilecektir. Dosyanın bir sayfası kayıt için AÖF bürosuna teslim etmeniz gereken Internet Başvuru Belgesinden, diğer sayfası bilgi amacıyla hazırlanan ve sizde kalacak olan Başvuru ve Kayıt Bilgilerinden oluşmaktadır.

 

Kayıt anında AÖF Bürosuna teslim etmek zorunda olduğunuz belgeler aşağıda listelenmiştir. Bu belgeleri kayıt anından önce mutlaka hazırlayınız. Herhangi bir belge hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için belge adının üzerini tıklayınız.
Öğrenim Belgesi

Askerlik Durumu Beyanı (sadece erkek adaylar için gereklidir)
Fotoğraf

Internet Başvuru Belgesi

Fotoğraflı-İmzalı Form

Öğrenci Bilgi Formu

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir