Açıköğretimi Yeni Kazananlar için e-Ders Malzemeleri

Açıköğretimi Yeni Kazananlar için e-Ders Malzemeleri

Tebrikler… Anadolu Üniversitesi açıköğretim fakültesini kazandınız.

Peki şimdi ne olacak…

2 Eylül 2013 ten itibaren kayıt yaptırmaya başlayabilirsiniz. Peki nasıl ders çalışacaksınız. Açıköğretim ders kitapları çoğu zaman sınava 1-2 hafta kala elinize ulaşmakta, bu sebeple bu kitapları beklemeden açıköğretimin öğrenme portalında materyallere online ulaşıp ders çalışmaya başlayabilirsiniz.

E öğrenme portalında öğrenci kimliğinizle oturum açmadan aöf bölümünüze ait e-kitaplara ulaşabilirsiniz. Hatta çoğu ders için sesli kitap mevcuttur. Sesli kitapları kesinlikle dinlemenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü bu etkileşimli eğitim için birebirdir. ve kulak aşinalığı sağlar.

Sınavlar yaklaştıkça konu anlatımları bitirip kitaplarınızın sonundaki ünite değerlendirme sorularını, kendimizi sınayalım sorularını ve e öğrenme portalındaki aöf çıkmış soruları mutlaka inceleyin. Ayrıca e öğrenme portalında derslerinizle ilgili slaytlar bulabilirsiniz. Iphone ve Ipad kullanıcıları için Itunes içerisinde iTunes U dersleri mevcut bunlarında faydalı olacağını düşünüyoruz. Burada her ders için olmasa da çoğu ders için bir materyal mevcut.

Sınavlar 2012-2013 eğitim öğretim yılından itibaren kredili sisteme geçilmesiyle her ders için 20 soru olarak soruluyor, ve burada ÖSYM deki gibi yanlış verdiğiniz cevaplar doğruları götürmüyor.

AÖF Kredili sisteme geçme ile beraber bir vize bir final şeklinde sınav uygulamakta (yani bütünleme sınavı kaldırıldı. ) ve Notlarınız çan eğrisi ile hesaplanıyor. Yani kısaca sınıf ortalamasının üzerinde not alabilenler geçiyor.  Açıköğretim sınavlarında genel sınav final sınavı olmakla birlikte öğrencilerin genel olarak yanıldıkları nokta vizeden düşük alıp finalde kurtarma çalışmalarına geçmeleri. Halbuki vize sınavları genel olarak ünitelerin % 50 sini içermekte ve vize sınavında başarılı olan bir öğrenci aynı ünitelerden final sınavında da sorumlu olduğu için direk başarıyı elde ediyor ve sınıfına fark atıyor. Bu sebeple öğrencilere vize sınavlarına çok iyi asılmalarını şiddetle tavsiye ediyoruz.

Şimdiden tüm öğrencilere 2013-2014 eğitim öğretim yılında başarılar dileriz.

www.onlinefotokopi.com ekibi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir