Anadolu Üniversitesi Ders Kitaplarını Kaybedenler İçin e-kitap

Anadolu Üniversitesi Ders Kitaplarını Kaybedenler İçin e-kitap

Anadolu üniversitesi öğrencileri için e-kitap hizmeti başlattı. Öğrenciler kaybettikleri veya adreslerine hiç ulaşmayan kitaplar için artık ücret ödemek zorunda kalmayacak.

Anadolu üniversitesi yeni başlattığı Uzaktan eğitim kitap arama motoru ile bütün ders kitaplarını online sistemine aktarıyor, böylece öğrenciler ücretsiz ve TC kimlik no girmeden kitaplarına online heryerden ulaşibilecek. Kaybettiğiniz kitaplar için aşağıdaki linki tıklayarak istediğiniz kitaba ulaşabilirsiniz.

Kendi bölümünüz dışındaki kitaplardan da kaynak olarak faydalanabileceğiniz sistem aktif ve şu anda aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz. Üstelik bu dijital kitaplarda kitap ismi dışında kitap içeriği ile de arama yapabiliyorsunuz. Bu kitapları bilgisayar ekranında okumakta zorlanıyorsanız sağ üst köşedeki yazdır tuşuna basarak kendi yazıcınızdan çıktı alarak okumanız da mümkün.

Arama yaparken şu kurallara uymaya dikkat edin.

  • Bir harfini hatırlayamadığınız sözcüğü, o harfin yerine soru işareti ?koyarak yazınız. Örneğin; sözcüğün viskozite olarak mı, yoksa viskosite olarak mı yazıldığını hatırlayamadıysanız visko?ite yazarak arama yapınız.
  • Sözcüğün birden fazla harfini hatırlayamadıysanız, hatırlayamadığınız kısmına yıldız işareti * koyarak arama yapabilirsiniz. Örneğin; poli*sorgusu, polimorf kelimesi gibi poli ile başlayan sözcükleri içeren dökümanları getirecektir.
  • Sözcüğün yazılışının yalnız başını ve sonunu hatırlıyorsanız; sözcüğün ortasına yıldız işareti * koyarak sözcüğü yazınız. Örneğin; poli*rit sorgusu polisakkarit sözcüğünü içeren dökümanları da getirecektir.
  • Birden fazla kelimeden oluşan bir sözcük öbeği aranacağında, bu öbeği tırnak işaretleri ” ” arasında yazınız. Örneğin; “Ahmet Necdet Sezer”sorgusu ahmet, necdet ve sezer kelimelerinin yanyana geçtiği dökümanları getirecektir.
  • Yakınlık Sorgusu; aranan kelimelerin belirli bir yakınlıkta bulunması isteniliyorsa, sözcük öbeğinin sonuna ~sayı yazınız. Örneğin; “anayasa demokrasi”~25 sorgusu anayasa ve demokrasi kelimeleri arasında 25 kelimeye kadar yakınlık olan dökümanları getirecektir.
  • Bulanık Arama; aramak istenilen kelimenin tam yazılışından emin değilseniz, yazabildiğiniz kadarının sonuna ~ koyarak arama yapabilirsiniz. Örneğin; rhycnchocepala~ sorgusu Rhynchocephala sözcüğünü içeren dökümanları getirecektir.

Açıköğretim fakültesi konu anlatım kitaplarına ulaşmak için. buraya tıklayın…

onlinefotokopi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir