Aöf ara sınavda kaç üniteden sorumluyuz?

Aöf ara sınavda kaç üniteden sorumluyuz?

Açıköğretim  ara sınavlarda hangi ünitelere çalışacağınızı buraya tıklayarak görebilirsiniz. Bildiğiniz gibi Açık öğretim fakültesi 2012-2013 Eğitim ve öğretim döneminde kredili sisteme geçti, krediliara sınav sorumluluk üniteleri sisteme geçmekle beraber,.Anadolu Üniversitesi Güz dönemi ve Bahar dönemi olarak ikiye ayrıldı, güz döneminde ve Bahar döneminde ara sınav ve dönem sonu sınavından sorumlusunuz.Bahar dönemi Ara sınavını Anadolu Üniversitesi 19-20 Nisan yapmaktadır. Ara sınavından ise genel olarak ilk 4 üniteden sınava gireceksiniz. Finalden ise 1-8 üniteden yani kitabın tamamından tamamından sorumlusunuz. Ara sınavına hazırlanan aöf öğrencileri final sınavına da çalışmış olacaktır. Çünkü açık öğretim ara sınavında 1ve 4 ünitenin sorumlu iken, final sınavında ise kitabın tamamından sorumlusunuz. Bundan dolayı final sınavında ara sınavını konularından %50 yakını sorulmaktadır.

Her ders için ara sınav ünite sayısı 4 değildir, buraya tıklayarak dersin kaç üniteden oluştuğunu, ara sınavda kaç üniteye çalışmamız gerektiğini görebilirsiniz.

Aöf bahar dönemi ara sınavı ne zaman?

Anadolu Üniversitesi bahar dönemi ara sınavını 19-20 Nisanda yapmayı planlamaktadır. Dönem sonu sınavını ise 7-8 Haziran 2014 tarihinde yapacaktır.

AÖF bloğumuzu takip ederek gelişmelerden önce siz haberdar olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir