Aöf Çıkmış Soruları Bilgisayarınıza İndirin

Aöf Çıkmış Soruları Bilgisayarınıza İndirin

AÖF ÇIKMIŞ SORULAR VİDEOLU ANLATIM

Aöf Çıkmış Sorular

Açıköğretim Çıkmış Sorular

Açıköğretim Fakültesinin geçmiş yıllarda sormuş olduğu soruları bilgisayarınıza indirmek ve kendi yazıcınızdan yazdırmak istiyorsanız. Linkteki videoyu takip edin.

Açıköğretim Fakültesi tarafından aöf çıkmış sorular swf formatında hazırlanmaktadır. Ancak bunları kendi bilgisayarınızda ve kendi yazıcınızdan çıkarma imkanınız var.

Bunun için yapmanız gereken, Internet Explorer 6.0 kullanarak TC kimlik numaranızla eogrenme.anadolu.edu.tr adresine girerek soruları görüntüleyin. Burada yapmanız gereken Sınav kısmından Sınav Sorularını seçmektir. Daha sonra yandaki kutucuktan ders ve hangi yıl çıkmış soruları istediğinizi seçin. Sorular Internet Explorer tarafından bilgisayarınızın temp klasörüne swf formatında indirilecektir. İndirilen açıköğretim fakültesi aöf çıkmış sorularını bilgisayarınızda görüntülemek için temp klasörüne girip swf uzantılı dosyayı internet explorer üzerine sürükleyerek açın. Sağ üstte yazdır tuşunu göreceksiniz. Yalnız bu yöntemde cevap anahtarını bulmakta zorlanacaksınız. Çünkü aöf çıkmış sorular 2009 yılından itibaren ders koduna göre değilde kitapçık koduna göre verilmektedir. Bu yüzden hem cumartesi pazar oturumlarında gireceğiniz kitapçık kodlarını hem de her dersin ders kodunu bilmeniz gerekli. 2009 yılından itibaren sorular kitapçık kodlarının içinde, cevap anahtarları ise ders kodları satırında verilmektedir. Bu da sitede baya bir gezinti yapmanızı gerektirmektedir. Burada A B C D E gibi kitapçık kodları göreceksiniz. Tek dikkat etmeniz gereken A kodlu aöf çıkmış sorular kitapçığına bakarken cevap anahtarına da A kodundan bakmanız gerekiyor. Böyle yapılmasının sebebi kopya çekilmesini engellemek. Yan yana oturan iki öğrencinin bir birinden kopya çekmesini engellemek için Birine A birine B aöf çıkmış sorular kitapçığı verilir. Böylece birbirinden kopya çekemezler. A ve B kitapçıkları arasındaki tek fark, soruların diziliş sırası farklıdır. Sorulan sorular farklı değildir, sadece sana 3. soruda sorulan yanında oturana 5. soruda sorulur. böylece kopya çekilmesi engellenir. Derslerdeki soru sayısı değişmektedir. Bazı dersler 20 sorudan oluşmakta iken bazı derslerde 30 soruya kadar çıkmaktadır. Hatta daha önceki yıllarda 30 sorudan oluşan bir aöf çıkmış sınav sorusu yıl değiştiğinde soru sayısı da değişebilmektedir.

Eğer TC kimlik no’nuzla e öğrenmeye girmek istemiyorsanız, www.aofsorular.net adresinden yıl ve ders ismini seçerek aynı sorulara ulaşabilirsiniz. Sağ üst kenardaki yazdır tuşuna basarak aöf çıkmış soruları kendi yazıcınızdan yazdırabilirsiniz. Bu sayede kendi yazıcınızda yazdırabilirsiniz. aöf çıkmış sorular yazdırma videolu yardım için tıklayın.

Bunları yapmak zor geliyorsa daha kolay yolu da var. Yıllara göre düzenlenmiş ders ders ayrı kitapçıklar halinde hazırlanmış aöf çıkmış sorular‘ını sitemizden sipariş edebilirsiniz. Sipariş ettiğiniz aöf çıkmış sorular’ı adresinize ister kapıda ödeme olarak ister hemen kredi kartı ile ödemeli gönderiyoruz. Üstelik cevap anahtarı ve ders kodları arasında boğulmanıza gerek yok. Çünkü her dersin cevap anahtarını ayrı ayrı her kitapçığın arkasına hazırladık. Her kitapçığın ücreti 2 TL dir. ve bölümünüzün açıldığı yıldan bu yana çıkmış bütün soruları içermektedir. Hangi yıldan itibaren soru göndereceğimizi öğrenmek için aöf çıkmış sorular sipariş ver kısmında ders isimlerinin yanında parantezle yazan sayılara bakabilirsiniz. Bu sayılar size gelecek kitapçıklarda hangi yıllar arasındaki soruların içerdiğini gösterir.

www.onlinefotokopi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir