Aöf Sınavlarına Verimli Çalışma Taktikleri

Aöf Sınavlarına Verimli Çalışma Taktikleri

Aöf de sınav taktikleri

Aöf de sınav taktikleri

Vize sınavını  ihmal etmeyin?

Anadolu Üniversitesi vize sınavından %30 finalden ise %70 olarak belirlemektedir. Vizeden 4 üniteden sorumlusunuz(4 üniteye çalışmak çok daha kolaydır.) finalden ise toplam 8 Üniteden sınava gireceksiniz. Vizeye çalışan aöf öğrencisi finale de çalışmış oluyor, çünkü açık öğretim, final sınavından yaklaşık yarıya yakını vizede sorduğu konulardan sormaktadır. Bundan dolayı vizeyi ihmal etmeyin.

Açık öğretim fakültesi sınavına hazırlanma teknikleri

Açık öğretim fakültesi öğrencileri fazla ders çalışma imkanı bulamadığından dolayı, öncelikle sınava en az 2 ve 3 ay önceden çalışmaya başlayın, kendinize bir ders çalışma programı oluşturun kaç ders çalışacağınız hakkında ünitelerinizi hazırlayın, test çözümlerine ağırlık verin ve her ünite bittikten sonra testlerinizi çözün ve her gün çıkmış sorulara çalışırsanız, sınavda yüksek puan almak içten bile değil.

Açık öğretim Ders kitapları ve yardımcı kaynaklar nelerdir?

Açık öğretim fakültesinin vermiş olduğu kitaplar çok detaylı ve kafa karıştırıcı olduğundan, bazı açık öğretim kitapları, yargı, murat ve egem gibi açık öğretim derslerinize biraz daha katkı sağlayabilir, Ders kaynakları olarak ise kursların verdiği yardımcı kaynaklar, özetler, veya Açık öğretimin verdiği yardımcı kitaplardaki, her ünitenin sonunda olan kendimizi sınayalım ve spot bilgilere çalışmanız sizlerin faydasına olacaktır.

Açık öğretim sınavına hazırlayan Kurslar

Açık öğretim sınavına hazırlayan Yargı, Murat ve Yedi iklim gibi kaliteli hizmet sunan kursların, kendi yayınlarını çalışaraktan veya kurslarında eğitim gördüğünüz takdirde, okulu bitirmeniz içten bile değil,

Sınava girmeden önce mutlaka çıkmış sorulara çalışın

Anadolu Üniversitesi açık öğretim fakültesi neredeyse her yıl geçmiş yıllarda sormuş olduğu soruları tekrar sormaktadır. Çünkü açık öğretimi sınavını hazırlayan komisyon aynı olduğu için her yıl neredeyse aynısı sorulmaktadır. Bunun için çıkmış sorulara çalışmanız sizlerin faydanıza olacaktır.

Sınava esnasında neler yapmalıyım?

Açık öğretim sınavını kazanmak için öncelikle soruları iyi okumak gerekiyor, öncelikle soruları iyi anlamak ve soru köklerini iyi okumak gerekiyor. Örneğin hangisi değildir. Hangisi yapılamaz gibi soru köklerini iyi analiz etmek gerekir. Bunları analiz ettiğiniz takdirde sınavda başarı oranınız her daim artmış olur. Öncelikle bildiğiniz sorulardan başlamanız yararınıza olacaktır. Bilmiyorsanız ise üzerinde fazla durmadan diğer soruya geçin. Bazı sorular çok uzun olduğundan ilk başta zor görünür ama dikkatli okuduktan sonra sorunun ne kadar kolay olduğunu görmüş olursunuz. Özellikle zamanı iyi kullanmaya çalışın, öncelikle kendi bildiğiniz kesin sorudan başlayın, bilmediğiniz sorularda saptanık kalmayın eğer soruda takılı kalırsanız zamanınız bitirmiş olursunuz.

İnternet üzerinden aöf ile ilgili hap bilgiler, spot bilgiler gibi bilgileri gözden gezdirin

Anadolu Üniversitesi resmi sayfasından yayınlanan, kitaplar, çıkmış sorular ve e öğrenme hizmeti ile tüm öğrencilere online olarak seminerler düzenlemektedir. Hafta içi her gün seminerler ile istediğiniz derslere katılıp izleyebilirsiniz.

https://www.onlinefotokopi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir