aöf tek ders sınavına gireceklere tüyo

aöf tek ders sınavına gireceklere tüyo

Açıköğretim Fakültesi Bölümler

Aöf 28 Temmuz Tek ders sınavı için tüyolar

Arkadaşlar öncelikle hepinize tek ders sınavında başarılar dileriz.

Sınava girmeden bu makaleyi mutlaka okuyun, yazının sonunda çok faydalı olduğunu göreceksiniz.

Bildiğiniz üzere kredili sisteme geçildikten sonra derslerde sorular soru sayısı 20 ye düşürüldü. ve aöf de Yanlış şıklar doğruları götürmüyor. Artık bir dersten sınava girdiğinizde karşınıza sadece 20 soru çıkıyor. Üstelik ister A grubu ister B grubu kitapçıkta olsun, her cevap şıkkından 4 er adet var.

Yani elinizdeki 20 sorunun 4 ünün doğru anahtarı A 4 ünün B 4 ünün C 4 ünün D ve 4ünün E dir.

Bunu denemek için AÖF nin bu yıl içinde yaptığı sınavlardan bir tanesinin cevap anahtarını alın ve her şıktan kaçar tane olduğuna bakın…

Kesin olarak bildiğiniz soruları cevap anahtarına işaretledikten sonra her cevap şıkkından 4 er tane olduğu kuralından giderek, (örneğin siz 4 tane A işaretlediyseniz artık boş kalan cevap anahtarında A şıkkı olmaması gerektiğini hatırlayın) 2 şık içinde tereddütte kaldığınız soruları da bu yöntemle çözün. Bu soruların % 50 si doğru cevaplanmış olacaktır. Bundan sonra hiç çözemediğiniz soruların cevap anahtarındaki şık sayılarını da 4 e dek gelecek şekilde atabilirsiniz. Çünkü Yalnış sorular doğruları götürmüyor. Böylece boş kalan cevaplarınızdan en az % 25 i doğru çıkacaktır.

Ayrıca tek ders sınavında ders kitabınızın her ünitesinin sonundaki sınama sorularını mutlaka çözün, çünkü bu sorular vize ve final sınavında da baya faydalı oldu… Bu kitaplar elinizde yoksa, e öğrenme sitesinden bulabilirsiniz.

Herkese başarılar…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir