AÖF’yi Yeni Kazananlar İçin Adım Adım Kayıt İşlemleri

AÖF’yi Yeni Kazananlar İçin Adım Adım Kayıt İşlemleri

AÖF Kayıt takviminin başlaması ile beraber yeni kazanmış öğrencileri bir telaş sardı. Kayıt işlemlerinin neler olduğunu öğrenmek için aşağıdaki belgeyi dikkatlice okuyunuz.

1. İnternet Başvurusuaof yeni kayıt

ÖSYS Yeni Kayıt başvuru koşulları aşağıdadır:


2015 ÖSYS ile Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin programlarına yerleştirilen, en az lise veya dengi okul mezunu adaylar bu sayfa üzerinden internet başvurularını yapabilirler.
Başvuru koşullarını taşıyorsanız 31 Ağustos 2015 – 08 Eylül 2015 tarihleri içerisinde başvurunuzu bu siteden yapınız.Internetten başvuru işlemleri 08 Eylül 2015 saat 17.00’da sona erecektir. Başvurunuzun ardından size, bilgisayarınıza indirmeniz ve yazıcı dökümünü almanız için üç sayfalık elektronik dosya verilecektir. Dosyanin birinci sayfasi kayit için AÖF bürosuna teslim etmeniz gereken Internet Basvuru Belgesinden, ikinci sayfasi ise bilgi amaciyla hazirlanan ve sizde kalacak olan Basvuru ve Kayit Bilgilerinden üçüncü sayfasi ise kayit bilgelerinin sorgulandigi ve sonuçlarini gösteren Kayit Bilgileri Sorgulama sayfasindan olusmakta olup bu belge de sizden kayit sirasinda AÖF bürosu tarafindan istenecektir.

 

2. Kayıtta Gerekli Belgeler

Öğrenim Belgesi

Askerlik Durumu Beyanı (sadece erkek adaylar)

Fotoğraf

Internet Başvuru Belgesi

Fotoğraflı-İmzalı Form

Öğrenci Bilgi Formu

Kayıt Bilgileri Sorgulama

3. Bankaya Ödeme Yapılması

Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerine yeni kayıt yaptıracak öğrenciler Bakanlar Kurulu Kararı gereğince kitap, sınav hizmetleri, basılı malzemeler ve diğer hizmetler karşılığı olan ve Anadolu Üniversitesince belirlenen “Dönem Öğretim Gideri” ödemelerini 31 Ağustos 2015 – 08 Eylül 2015 tarihleri arasında, kayıt için AÖF bürosuna gitmeden önce Vakıfbank’a yapmalıdırlar.

 

Ödeyeceğiniz miktarı öğrenmek için tıklayınız.

4. AÖF Bürosundan Kayıt

Yukarıda tanımlanan belgeler ile birlikte 31 Ağustos 2015 – 08 Eylül 2015 tarihleri içerisinde herhangi bir AÖF bürosuna giderek kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz. Size en yakın AÖF bürosunun adresini öğrenmek için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir