Üç Ders Sınavına Girecek Öğrenciler için Tüyolar

Bahar dönemi final sınav sonuçları açıklandı ve mezuniyete yakın olan öğrencileri yeni bir heyecan sardı. Üç ders ve altında sayıda dersi olan öğrenciler için Temmuz ayı sonunda düzenlenecek olan Üç ders (Kurtarma) sınavında başarılı olan öğrenciler iş hayatına bir yıl daha erken başlayacak. 

Bu nedenle onlinefotokopi olarak bizde sizler için Üç ders sınavlarını analiz ettik ve çok çarpıcı sonuçlara ulaştık. 

  • Öncelikle üç ders sınavlarında soruların ara sınav ve final sınavlarına göre kolay olan sorulardan seçildiğini söyleyebiliriz. Şimdiden yüzünüzdeki gülümsemeyi görür gibiyiz. 
  • Açıköğretim fakülteleri, Anadolu Üniversitesinde 1065 çeşit farklı ders, Atatürk Üniversitesi ise 400 e yakın farklı ders içeriyor. Bu kadar ders çeşitliliğinden dolayı, üç ders sınavlarına kalan öğrenci sayısı diğerlerine göre kıyaslandığında sınava giren öğrenci sayısı çok az olduğundan fakülteler çokta fazla yeni soru hazırlama komisyonları oluşturmaz. Bildiğiniz üzere yeni soru hazırlama sırasında güvenlik dolayısıyla ara sınavlarda ve finallerde bine yakın profesör 3 hafta dış dünyadan koparılıyor ve soruların güvenilği sağlanıyor. Bu da demektir ki sorular açıköğretimin kendi havuzundan soruluyor.
  • Üç ders sınavında sorulmuş soruları bir kaç ders için analiz ettik. Üç ders sınavında sorulmuş soruların % 90 ı nı daha önceki yıllarda çıkmış ara sınav, final, üç ders sınavları, e-kampüs sistemindeki denemeler, kitap arkasındaki ünite soruları AZE ve BAP (yurtdışı türkçe öğrenim gören öğrencilere sorulan sorular) ve sıra sizde vs. sorularından alındığını söyleyebiliriz. Bu kitapçıkların tümünü sayfamızdan sipariş edebilirsiniz. 

Burada üçders sınavına girecek öğrencilere düşen tek şey bol bol soru çözmek. 

Açıköğretim bahar dönemi sınavlarıyla mezun olan arkadaşlara hayatlarında başarılar, üç ders sınavına girecek arkadaşlara da sınavlarda başarılar dileriz. 

onlinefotokopi

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir