Anadolu Üniversitesi sınavlara hazır. Ya Siz?

Anadolu Üniversitesi sınavlara hazır. Ya Siz?

aöf sınav

Sınava Hazır Mısınız?

Anadolu Üniversitesi, açıköğretim sınavlarına girecek adaylar final sınavınız yaklaşmakta. Sınav 2-3 Haziran arasında gerçekleşecek. Zamanla yarışmaktasınız.

Sınav 81 il merkezinde ve KKTC’de gerçekleşecek. Sınava 1 milyondan fazla öğrenci girecek. “Açıköğretim açıldığı 30 yıldan bu yana, gerçekleştireceği en büyük 2. Sınav organizasyonuna hazır”

Sayısal verileri incelediğimizde, sınavın boyutları göz kamaştırıcı:

30 bini emniyet mensubu görevlileri olmak üzere, sınavda 360 binden fazla kişi görev alacak. Bu büyük çaplı sınavda 3 milyona yakın soru kitapçığının basımı tamamlandı, Ara sınavlarda olduğu gibi bu sınavlara da , 1875 cezaevi mahkûmu ile 1741 engelli aday da katılacağı öngörülüyor.

Sınava yönelik ön hazırlıklar gizlilik prensibinde ve sistematik bir şekilde yürütülüyor. Koordineli olarak test birimleri, matbaa birimleri, il sınav koordinatörleri, üniversite mensupları tempolu bir çalışma içerisindeler.

Sınavın mutfağında yer alanlar, sınavla ilgili malzemelerini tamamladılar.  Ya siz?

Sınavı başarı ile tamamlayacağınıza yönelik kendinizden emin misiniz? Yeterince verimli çalıştınız mı? Vicdani yükümlülüklerinizi yerine getirdiniz mi? Sınavı hak edecek kadar, soru çözdünüz mü? Eğer siz kendinizden eminseniz, sınav “tereyağından kıl çekmek” kadar kolay olacaktır. Son güne kadar soru çözmenizi, eksik konuları kapatmanızı, bildiklerinizi tazeleme ve pekiştirme yoluna gitmenizi öneririz.

Sınav arifesi de, psikolojinizi rahatlatacak uygulamalara yönelebilirsiniz. (Kendinizi ödüllendirme, gevşemeye yönelik telkinler, stresinizi boşaltacağınız yorgunluk getirmeyen sportif aktivasyonlar gibi.)

Sınava saatler kala da derin ve düzenli nefes almalarla, “sınav anksiyetesi” denilen sınav kaygısını azaltabilirsiniz. Yanınıza sizi motive edecek bir aile bireyi ya da arkadaşınızı da götürmeniz lehinize olacaktır.

 

Herkese sınavda başarılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir