AÖL Sınavları yüz yüze mi olacak?

AÖL Sınavları yüz yüze mi olacak?

AÖL sınavları yüz yüze mi yapılacak?

Açıköğretim lisesinde bir dönemin sonuna gelindi. Pandemi dönemi ile başlayan ve deprem sebebiyle devam eden sınavların online yapılması sona erdi. 2023-2024 eğitim öğretim yılına ait sınavların yüzyüze yapılması planlanıyor. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, bu dönemde yapılacak sınavlarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin açıklamasında “Pandeminin oluşturduğu kısıtlılıklar çerçevesinde özellkile açık lise sınavlarının elektronik ortamda yapma süreci vardı. şimdi eski haline dönüştürerek açık liseye geçişleri de prosese bağlayacağız.” ifadelerini kullandı.

Peki sınavlar yüzyüze olursa öğrenciler nasıl çalışacak, sorular nereden gelecek ve sınav ortamı nasıl olacak. Şimdiden merak konusu oldu.

Öncelikle sınava daha çok vakit ayırmamız gerektiğini hatırlatarak başlayalım. Ancak korkulduğu kadar zor değil. Özellikle geçmiş yıllarda sorulan sorulara çalışarak öğrencilerin başarılı olduğunu biliyoruz. AÖL sınavlarını daima öğrenci havuzunda var olan sorulardan soruyor ve 3-5 yıllık geçmiş yıl sorularına baktığımızda sınavlarda rahatça başarılı olabiliyoruz. Çıkmış soruları sitemizden tedarik edebilirsiniz.

Ayrıca Halk Eğitim Merkezi tarafından dağıtılan kitaplara da çalışmak mümkün. (Sayfa sayısı çok olsa da çalışınca çok iyi not almak mümkün)

Yüzyüze yapılan sınavlar öğretmen gözetiminde öğrenciye en yakın okulda yapılıyor, (sınav yeri tercihi yapılıyor)

Bu eğitim öğretim yılının ilk sınavı Aralık ayında yapılacak. Kesin tarih henüz açıklanmadı ancak ilerde belirlendiğinde şu linkten öğrenebilirsiniz.

Şimdiden sınava girecek tüm öğrencilere başarılar diliyoruz.

onlinefotokopi ekibi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir