AUZEF Akademik Takvim güz dönemi yapılacaklar

AUZEF Akademik Takvim güz dönemi yapılacaklar

Bugün itibarı ile kayıt yenilemeler tamamlandı ve yeni bir döneme daha başlandı. Herkese hayırlı olması dileğiyle, yıl içinde yapılacak sınavlar ve ders seçimi gibi bilgilere tarihi ile birlikte bu yazımızda yer verdik.

Yıl içinde öncelikle yapacağımız ders seçme işlemi, bu işlem 4-8 Eylül arasında yapılacak.

Bu işlemi yeni kayıt olan öğrenciler yapmayacak, onlara danışmanları yapıyor. 2. ve daha üst sınıftaki öğrenciler için ders seçme işlemi kredi tamamlanana kadar üst ders alarak yapılır. Ders ekle-sil işlemi 18 Eylül – 22 Eylül 2023 tarihleri arasında ve AKSİS’ten online yapılacak.

Bu arada 18 Eylülde muafiyet başvuruları başlıyor. Yeni başlayanlar muafiyette neymiş diye soracak. Şu üç dersten eğer başka üniversitede okuduysanız, AUZEF’te muafsınız.

Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi (I ve II)

Türk Dili (I ve II)

Yabancı Dil (I ve II)

Muafiyet başvuruları AKSİS üzerinden yapılacak, eğer diğer mezun olduğunuz üniversitenin diploması E-devlette görünüyorsa, muafiyet başvuörusunu kolayca yapabilirsiniz. Yoksa öğrenci işlerine transkritp göndermeniz gerekebilir. Bu arada muafiyet için son tarih: 29 Eylül.

bu arada dersler başlar ve ders kitapları auzef sistemine yüklenir.

Sırasıyla şu tarihlerde sınavlar yapılacak.

Ara Dönem (Vize) Sınavları11 Kasım – 12 Kasım 2023
Yarıyıl Sonu (Bitirme Sınavları)23 Aralık – 24 Aralık 2023
Yarıyıl Sonu (Telafi Sınavları)03 Şubat -04 Şubat 2024

Ara Sınavlarda ünitelerin ilk yarısından sorumluyuz, yani toplam 14 ünite ise 7 sine çalışacağız ve 11 kasımda sınava gireceğiz. Bu yıl sınavların yüzyüze yapılması muhtemel. O yüzden erkenden çalışmakta fayda var çünkü çok kısa bir süre var. Dersnotlarının baskısını sitemizden uygun fiyatla satın alabilirsiniz.

Yarıyıl Sonu Sınavı 23 aralıkta, tüm ünitelere çalışacağız.

Eğer Ara Sınavın % 30 ile Yarıyıl Sonu Sınavının % 70’nin toplamı puanımız barajı aşmazsa telafi sınavına 3-4 şubatta gireceğiz. ve yine telafi sınavının % 70 i baz alınır.

böylece ilk yarı tamamlanır.

Şimdiden hepinize başarılı bir dönem geçmesi dileğiyle.

onlinefotokopi ekibi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir