Kredili Sistem Dersleri Belli Oldu.

Kredili Sistem Dersleri Belli Oldu.

aöf bölümlerinin kontenjanları2012 – 2013 Öğretim yılı ile beraber Açıköğretim Fakültesi radikal bir değişime uğradı. Senelik öğretim ya da dönemlik / kredili öğretim olarak ayrı kategorilere ayrılan bölümler, Açıköğretim yönetim kurulunun kararı ile tektip eğitime dönüştürüldü. Artık tüm bölümler dönemlik / kredili öğretim sistemine tabi tutulacak. Tüm bölümlerin kredili sisteme geçmesi ile beraber ders içerikleri / müfredatında da değişiklikler olacak. Konu ilaveleri, konu eksiltmeleri, konu bölünmeleri gibi. Bazı bölümlere yeni dersler eklenirken, bazı dersler kapsam dışı bırakılacak.

 

Bu değişimden en az etkilenen bölümlerden biri de İşletme Fakültesi oldu. İşletme Fakültesi senelik öğretimde iken bir dersin içeriği / müfredatı tek dönem içerisinde işlenirken, yeni sistemle beraber iki ayrı döneme yayılacak. Dersin iki döneme bölünmesi ile beraber aday muaf olduğu dersin konularına uzun vadede müdahil olacak. Az konularla sınava girmesi onun başarı katsayısını arttırmayı, konuları hazmetmesini amaçlar.

 

Biz de işletmemiz olarak bu yeni dönemeçte sizlerin yanındayız. Konularda önem arz edecek bir değişikliğin olmaması, sadece iki parçaya bölünmesi sebebiyle adayların geçmişte sorulan sorulara bakmaya devam etmesi lehlerine olacaktır. Sınavı geçmelerine yönelik başarı basamaklarından biri olacaktır.

 

Aşağıda bunu inceleyebiliriz:

 

 

Kredili İlk Dönem                                                          Kredili İkinci Dönem

* Davranış Bilimleri 1* Genel Muhasebe 1

* İktisada Giriş 1

* İstatistik 1

* Finansal Yönetim 1

* Ata. İlk. Ve İnk. Tarihi 1

* Türk Dili 1

* Yabancı Dil 2

* Davranış Bilimleri 2* Genel Muhasebe 2

* İktisada Giriş 2

* İstatistik 2

* Finansal Yönetimi 2

* Ata. İlk. Ve İnk. Tarihi 2

* Türk Dili 2

* Yabancı Dil 2

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir