Yaz Okulu Sınavlarında Hangi Ünitelerden Sorumluyuz?

Yaz Okulu Sınavlarında Hangi Ünitelerden Sorumluyuz?

Açıköğretim Yaz okulu sınavları kaç üniteden sorumluyuz

2023 eğitim öğretim yarıyılı yaz döneminde, anadolu aöf ve ata aöf ‘de kayıt yapmış öğrenciler için sınav yaklaşıyor. Özellikle deprem sebebiyle sınavların online olma ihtimali de var. O yüzden öğrencilerde bir bekleyiş mevcut.

Peki yaz okulu nedir? sınavı ne zaman nasıl olacak ve hangi ünitelere çalışacağız.

Güz veya bahar derslerinden seçilen derslerimizi yaz aylarında geçmemiz için önümüze konulmuş bir fırsat, üstelik sınavlar online olursa öğrenciler için bulunmaz bir nimet.

Belkide ömrümüz boyunca gireceğimiz son online sınav olabilir, geçemediğimiz derslere ağırlık verelim.

Yaz okulunda sadece bir kere sınav yapılmaktadır. Bu sınavın karşılığı, dönem sonu veya final sınavı ile eşdeğerdir ve aldığımız puan % 100 ağırlıklı olarak geçme notu olacaktır. Bu sebeple yaz okulu sınavlarına çalışırken, üniversitenin bize verdiği bütün ünitelerden mesul olacağız Kaç üniteden sorumluyuz diyenler için yaz okulunda ünitelerin tümünden mesulüz. Anadolu aöf genelde 8 ünitedir. Ata aöf de ise her ders 14 ünite. Bu ünitelerin hepsinden bir sınavda mesul olacağız.

Bu sınavın telafisi olmamaktadır. O yüzden sınav tarihini kaçırmayalım. Akademik takvimlere buradan ulaşabilirsiniz.

Anadolu AÖF Ata Aöf

Yaz okulu ile ilgili bilgilendirmeler için sayfamızı takip ediniz. Şimdiden tüm öğrencilere sınavlarda başarılar dileriz.

onlinefotokopi ekibi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir