Açıköğretim e-sertifika programlarına kayıtlar başladı.

Açıköğretim e-sertifika programlarına kayıtlar başladı.

e-sertifika programlarına kayıtlar başladı.

e-sertifika programlarına kayıtlar başladı.

 

Kişisel gelişim ve kariyerini ilerletmek isteyen bireylere yönelik hazırlanan e-Sertifika Programlarının 2012 Yaz dönemi kayıtları başladı.

Kayıtlar, 28 Mayıs-15 Haziran tarihleri arasında https://www.esertifika.anadolu.edu.tr internet sitesi üzerinden gerçekleştirilecek.

e-Sertifika Programlarına kayıt olabilmek için en az lise mezunu olmak gerekiyor. Öğrenci Seçme Yerleştirme Sınavı’ndan yeterli puan alamayıp herhangi bir yükseköğretim kurumuna yerleştirilememiş adaylar e-Sertifika Programlarına başvurarak dilediği alanda öğrenim görme imkânı yakalayabiliyor. Herhangi bir meslekle uğraşırken farklı bir alanda öğrenime ihtiyaç duyan bireyler de e-Sertifika Programlarına kayıt yaptırarak ilgi duydukları alanda öğrenim görme imkânı yakalamış oluyor.

Ayrıca KOBİ’lerde yapmakta olduğu işe ait bilgilerini güncellemek isteyen bireyler e-Sertifika Programlarından yararlanabiliyor. Bunların yanı sıra herhangi bir yükseköğretim kurumuna kayıtlı olup farklı alanda kendini yetiştirmek isteyen bireylerin de ihtiyaçlarına cevap veren e-Sertifika Programları öğrencilere kendi alanlarının yanı sıra farklı bakış açıları kazandırmayı amaçlıyor.

Bu dönem 42 farklı e-Sertifika Programı ile Batı Avrupa’da yaşayan vatandaşlarımıza yönelik olarak 7 Batı Avrupa e-Sertifika Programı sunuluyor. Programlar ve içerikleri hakkında ayrıntılı bilgiye adresinden ulaşılabilir.

İngilizce sertifika programları
Bireylerin İngilizce dil yeterliliklerinin arttırılması amacıyla Anadolu Üniversitesi İngilizce e-Sertifika Programları hazırlandı. Programlar “European Framework of Reference for Languages” kapsamında A1 ve A2 düzeylerinden oluşuyor. Yine en az lise ve dengi okullardan mezun olmuş herkesin başvurabileceği İngilizce Sertifika Programlarında Cambridge Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesinin iş birliği ile hazırlanan ve kendi kendine öğrenme modeli içeren Touchstone Self-Study Edition ders materyalleri kullanılacak.

Sınav merkezleri
2012 Yaz dönemi e-Sertifika Programlarının sınavları Türkiye’de 81 ilde ve Almanya/Köln’de online olarak gerçekleştirilecek.

Böylece katılımcılar yaşadıkları ilden ayrılmadan, kayıt başvurusu sırasında tercih etmiş oldukları ilde yer alan sınav merkezinde e-Sertifika Programları sınavlarına katılabilecek.

Türkçe sertifika programı
Avrupa’da yaşayan Türklerin anadillerini geliştirmek ve Türkçe öğrenmek isteyen Avrupalılar için hazırlanan Türkçe sertifika programı yaz dönemi başvuruları da 28 Mayıs tarihinden itibaren yapılabilecek. Kayıtlar, internet üzerindenhttps://www.tsp.anadolu.edu.tr/Basvuru.htm adresinden gerçekleştiriliyor.

 

2012 Yaz Dönemi Akademik Takvimi 

İnternetten kayıt başvuruları28.05.2012 – 15.06.2012
Kayıt evraklarının teslim edilmesi15.06.2012 tarihine kadar
Ders kitaplarının gönderilmesi25.06.2012 tarihinden itibaren
e-Öğrenme dersleri ve danışmanlık hizmetlerinin başlaması25.06.2012
Sınav giriş belgelerinin internetten yayınlanması10.09.2012
Sınav tarihi16.09.2012
Sınav sonuçlarının internetten duyurulması01.10.2012 haftası
Sertifikaların gönderilmesi08.10.2012 haftası

onlinefotokopi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir