aöf bütünleme

aöf bütünleme

aöf bütünleme

aöf bütünleme sınavı

Bir öğretim dönemi daha tamamlanıyor. Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü, 2 ila 3 Haziranda yapılmış olan Açıköğretim yılsonu (final) sınavlarının 25 Haziranda açıklanacağını ifade etti. Birçok adayın merakla bekle

diği sonuçlar internetten duyurulacak.

 

Adayların bir senelik emeğinin karşılığı olan sınavların neticesi kimleri memnun ederken, kimilerinin yüzünü düşürecek. Yine de kapılar tamamen kapanmadı. Bütünleme sınavları var kapıda.

 

Yeni öğretim yılının takibinde, bölüm ayrımı olmaksızın, tüm öğrenciler harflerle not değerlendirmesinin yapılacağı ve güncellenmiş ders işleyişinin oluşacağı Kredili Sistem’e geçecek. Kredili sisteme geçilmesi ile beraber, bütünleme sınavı da tarihin tozlu sayfaları arasına karışacak. Bu yüzden derslerden kalanlar, Açıköğretim Fakültesinin son jestini iyi değerlendirmeliler.

 

Açıköğretimin takvimine göre, Açıköğretim İktisat, İşletme fakültesi bölümlerinde okuyan öğrencilerin gireceği bütünleme sınavları 08 ve 09 Eylül 2012 tarihinde yapılacak. Bütünleme sınavına girecek adaylar, sınavın Eylül’de olacağını varsayarak işi hafife almamalıdırlar. Çünkü bütünleme sınavı hem vize, hem bütünleme konularının birleşiminden oluşuyor. Konular çok fazla. Yetişmesi sıkıntı olabilir.

 

Sınavın açıklanması ile beraber dersten kalan adaylar, hazırlanma aşamasına başlamalılar. Sınav psikolojisine kendilerini hazırlamalılar.

 

Biz de bu süreçte sizin yanınızdayız. Daha önce bütünleme sınavında çıkmış soruların derlenmesinden oluşan bütünleme soruları kitapçığını en kısa sürede adresinize gönderebiliriz. Bilindiği üzere, vize ve finalde de sorulan soruların yüzdelik büyük bölümü, önceki vize-final sınavında sorulmuş sorulardan seçildiğidir. Bütünleme sınavında da, Açıköğretim Fakültesinin benzer stratejiyi uygulaması söz konusudur. Bu da sizlerin geçmiş yıllarda çıkmış bütünleme sınavına bakmanız lehinize olacaktır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir